MOTOCROSS
Menü

Üzenőfal

Szia!

Kössz hogy benéztél! Gyere máskor is! Itt mindent megtalálsz amit máshol hiába kerestél :)) Friss hírek az utánpótlás versenyekről, és minden másról. Ötleteket javaslatokat várok hogy még mi kerüljön fel az oldalra! Vissza várok mindenkit!

Na igen és ha már itt jársz hagyj valami nyomot! :)

2007.07.22. 00:06

4. forduló Forróság, forróság, és……..ja, igen! Forróság.

2007. július 17.

4. forduló

Forróság, forróság, és……..ja, igen! Forróság.

Leginkább a kánikula volt jellemző az országos bajnokság soron következő futamán, Nyáregyházán. Szóval minden tiszteletem a versenyzőké, nem mindennapi teljesítmény volt végigcsinálni ezt a napot. Azért nem csak a hőség volt az uralkodó tényező, hanem a rengeteg versenyző, a frenetikus küzdelmek a futamokban, a viszonylag sok néző, és egy klasszis, Harry Everts.

MX1/MX2
Egy óriási bukással indult a futam. Legalább tízen akadtak össze a rajt utáni fordulóban, de eléggé gyorsan összeszedték magukat és a mezőny után eredtek. A rajtot mindkét futamban Czúni Laci kapta el a legjobban, és hihetetlen, de senki nem tudja még mindig megfogni. A belga Yenthel Martens is igazán ott volt az elején, Déczi Balu üldözte egy ideig, aztán sikerült megelőznie. Végül a belga be sem fejezte a versenyt. De egyre feljebb jött helyette a másik belga, Vandueren Kenny, aki így az MX2 első futamát nyerte, közvetlenül mögötte pedig Obermair Manuel jött be. Harmadik MX1-ben Sáska Gábor, MX2-ben Tomas Simko lett. Szerencsére a második futam már bukás nélkül indult, Czúni hamar elhúzott, Somlóvári Dániel és Stefan Zelko is jól rajtolt. Zelko mögé Bencsik a 9-10. hely környékéről jött fel, Marco Schröglerrel, majd Szvoboda Bencével is nagyot harcolt az előbbre jutás érdekében, végül Zelko, Bencsik, Szvoboda lett a sorrend. Az első futam dobogósai Simko kivételével a mezőny végén végeztek.

MX1-ben Czúnit Sáska Gábor és Friedl Hermann követte. Az előző futam másodikja, Déczi Balu, ezúttal nem rajtolt túl jól, viszont egyre inkább az élmezőnyben láttuk ahogy teltek a körök, amikor egyszercsak kiállt, de a következő pillanatban már ismét a pályán volt, így ötödikként intették le.

85ccm
Igazán jó versenyt hoztak össze
Az első futamban a rajtgépből a két osztrák kissrác, Pascal Rauchenecker és Philipp Karner, valamint Lukács Kristóf jött el a leggyorsabban, de pillanatok alatt változtak a felállások, és az első kör végén már Rauchenecker, Weisz, Firtosvári volt a vezető hármas.

Majd a második helyért szoros volt a küzdelem Firtosvári és Weisz között, végül Weisz maradt az üldöző.

A második futamban Firtosvári a második helyről esett egy nagyot, de mindennek ellenére befejezte a futamot, és a 10. helyen végzett összesítésben. Rauchenecker mellett Karner és Weisz állhatott a dobogón.

Az amatőrök futamában igazi kuriózumnak számított, hogy a 4-szeres világbajnok, Harry Everts is a rajtrács mögé állt, és egy 11. és 8. hellyel a 8. helyen zárt. Mindkét futamban Havasi Zoltán rajtolt a legjobban, és míg az első futamban ezt meg tudta tartani, addig a másodikban már Bozsó Zoltán személyében komoly ellenfele akadt, így azt már ő nyerte.

A 125-ösök versenyét Szilágyi András nyerte, a második futamos első helyének köszönhetően, mivel Horváth Palival azonos pontszámot ért el.

Harmadiknak pedig Técsi László lett. 250-ben Bozsó, Havasi, Zanócz sorrend lett.

Egy forró, de annál fantasztikusabb 4. fordulón vagyunk túl, Czúni továbbra is rendületlenül vezet, Firtosvárinak az előnye viszont 2 pontra csökkent. MX2-ben Zelko vezet 4 ponttal Bencsik előtt, aki 8 ponttal áll Szvoboda előtt.

Most egy kis „nyári szünet”, és augusztus 5-én ismét a motokrosszé lesz a főszerep, akkor azonban már Csolnokon.